Hej! Glem ikke at logge ind for at se dine personlige tilbud og bonussaldo.
Log ind eller bliv medlem her:
Hej! Glem ikke at logge ind for at se dine personlige tilbud og bonussaldo.
Log ind eller bliv medlem her:
Hej! Glem ikke at logge ind for at se dine personlige tilbud og bonussaldo.
Log ind eller bliv medlem her:
Skal din hverdag også være nemmere og grønnere? På Dagmar Electric overvinder du både bakker og modvind med pusten i god behold.
Maksimal motorhjælp med et minimum af kræfter
Dagmar Electric er udstyret med 8 indvendige Shimano Nexus gear og forhjulsmotor, som giver dig følelsen af at blive trukket fremad.
God komfort hver dag
Dagmar Electric er udstyret med en stor kurv, blød sadel, ergonomiske greb, justerbar frempind og et slankt og let alustel, der sikrer komfort på cykelturen.
Cyklen kommer med integreret for- og baglygte, som kører på cyklens batteri.
Danskproduceret batteri
Batteriet på Mustang elcykler er produceret i Danmark efter de højeste standarder. Alle batterier bliver gennemtestet i flere timer, inden de forlader fabrikken. Alle celler bliver sorteret, så de har den samme indre modstand. Dette sikrer en høj kvalitet og lang holdbarhed. Al strøm brugt til produktionen af batterierne er baseret på vind- og/eller solenergi.
Batteriet er lige til at afmontere og tage med indenfor og oplade. En fuld opladning tager 4-6 timer.
Aluminiumsstel – 3 års batterigaranti – 10 års stelgaranti – Op til 50 km. pr. opladning